GLASBORD® – sienų ir lubų dangos

Šiuo metu, didėjant higieniniams reikalavimams maisto pramonės, medicinos ar elektroninės technikos įmonėms, verčia jas ieškoti šiuolaikinių sprendimų, įrengiant aukštus higienos reikalavimus ir standartus atitinkančias gamybines patalpas. Vienas geriausių pasirinkimų - Glasbord® dangos. Danga, visiškai neturinti paviršiaus mikroporų, atėjusi į rinką iš JAV kosminių technologijų srities, tačiau dabar tapusi prieinama maisto perdirbimo, medicinos ir elektronikos pramonės įmonėms, yra plačiai naudojama ir Europos pramonėje. Lietuvoje šią dangą pradėjusios naudoti mėsos, duonos ir pieno gamybos įmonės, jau įsitikino šios dangos teikiamais privalumais.

Kas tai per danga?

GLASBORD® - lengvai plaunama, atitinkanti aukščiausius higienos reikalavimus danga, daugiausiai naudojama maisto pramonėje gamybos patalpų sienų ir lubų apdailai, gamybinių bei šaldytuvų durų gamyboje ir kt. srityse.

Iš plačiai pramonėje ir buityje žinomų bei naudojamų FRP (ang. fiberglass reinforced plastic) tipo dangų, Glasbord® išskiria tuo, kad tai armuota poliesterio danga, sutvirtinta stiklo audiniu, kurios paviršius padengtas unikalia higienine plėvele Surfaseal®. Pagaminta taikant specialias medžiagas ir naujausias gamybos technologijas, ši plėvelė užtikrina, kad įvairios cheminės medžiagos, mikroorganizmai ar bakterijos nepažeis dangos ir į ją neįsiskverbs. 

Taip pat plėvelė Surfaseal® garantuoja, kad šios dangos paviršius neturės mikroporų, ko negali užtikrinti kitos pramonėje ir buityje naudojamos medžiagos - keramines sienų plytelės, PVC dangos ar plastikines lentelės, dažyti betono, gipso ar mediniai paviršiai ir pan.

Tuo pačiu, Glasbord® danga itin atspari smūgiams bei subraižymams, kuo nepasižymi dažnai naudojamas plieno skardos paviršius, ant kurio įdubimų, įlenkimų ar subraižymų žymės išlieka visam laikui. Tai labai svarbu pramonės įmonėse, kur dažnai naudojami įvairūs vežimėliai, keltuvai ir  transporteriai.

Dar viena svarbi šios medžiagos savybė, kad šios dangos plokštė yra dvigubai lengvesnė už tokio pat dydžio nerūdijančio plieno skardos lakštą, todėl puikiai tinka pramoninių ir gamybinių durų, vartų bei įvairaus storio apdailos plokščių gamyboje.    

Sienų ir lubų renovacija naudojant dangą GLASBORD® – geras sprendimas ir puikus rezultatas

Kaip buvo minėta, visos išvardintos savybės - neporėtas paviršius, atsparumas aplinkai, lengvas paviršiaus plovimas bei valymas, šiai dangai suteikia išskirtinumą tarp rinkoje naudojamų medžiagų, o ypatingai - skirtų lietimuisi su maistu. Todėl Glasbord® dangą patalpų įrengimui renkasi daugelis maisto pramonės ir gamybos įmonių (ypač pieno, mėsos, žuvies, gėrimų pilstymo ir kt.), kuriose paprastai susiduriama su agresyvia aplinka - drėgme, šalčiu, garais, rūgštimis, valymo ir įvairiomis kitomis cheminėmis medžiagomis. Šiuo metu kaip alternatyvą gamybos, sandėlio ar šaldymo patalpų įrengimui, kai įmonės renovavimui ir atnaujinimui naudojo įprastas keramines plyteles ar tiesiog sienų ir lubų dažymą, renkamasi patikimą ir praktišką Glasbord® dangą. 

Lengvas montažas bei praktiškas dangos eksploatavimas - tai dar viena išskirtinė šios dangos savybė. Dangą valyti paprasta ir patogu, nes paviršius padengtas higienine plėvele Surfaseal®. Be to, dėl šio specialaus paviršiaus, purvas, riebalai, kraujas ir įvairios cheminės medžiagos neįsigeria ir yra nuvalomos minimaliomis darbo sąnaudomis. Dangos paviršius yra lygus (nešiurkštus) ir kartu grublėtas, kas suteikia daug privalumų - plokštės neatspindi tiesioginės šviesos, todėl patalpose neakina bei nevargina akių. Dėl grublėto paviršiaus, plokštės atsparios smulkiems įbrėžimams. Nuo Glasbord® paviršiaus, paprastais valikliais, lengvai nuvalomi net dažai. 

Kadangi danga lengvai valoma bei plaunama, ji idealiai tinka įvairioms higienos reikalaujančių patalpų (pvz. plovyklų, virtuvių, dušo, tualeto ir pan.) bei aukštų higieninių ir sanitarinių normų reikalaujančių įstaigų - ligoninių, laboratorijų ir panašios paskirties patalpų, sienų bei lubų apdailai.

Dėl atsparumo šalčiui, danga labai tinka šaldymo, vėsinimo ar sandėlio patalpų sienų ir lubų įrengimui. Šiuo atveju, ji su poliesterio plokšte EPS tiekiama kaip patalpų apdailos ir apšiltinimo medžiaga. Taip pat patalpų pertvarų įrengimui gali būti tiekiama kaip statybinė priemonė (su poliuretano plokšte PIR). Be to danga Glasbord® gali būti klijuojama iš abiejų plokštės  pusių (EPS arba PIR), ir tiekiama kaip sandwich tipo plokštė (pertvaroms, pagalbinėms sienoms ir kt.)

Gamybinių ir šaldymo patalpų durys

Maisto pramonėje, produktų laikymo ir tam atitinkamų sąlygų sudarymo procesas pradedamas nuo sandėliavimo, vėsinimo ar šaldymo patalpos įrengimo. Todėl čia labai svarbu nepadaryti klaidų, nes tokios patalpos durų, sienų, lubų ir grindų konstrukcija skiriasi nuo kito tipo statinių konstrukcijos. Įvertinant šiuos faktorius ir turėdama ilgametę patirtį maisto pramonės įrengimų srityje, UAB "Baltgina" pateikia plačias dangos Glasbord®, kaip labiausiai tinkamos tokioms sąlygoms, pritaikymo galimybes. Kaip buvo paminėta ankščiau, plokštės su šia danga puikiai tinka pačios patalpos įrengimui, tačiau nemažiau svarbus tokių patalpų elementas - durys. Dėl durų, tokio tipo patalpose, dažniausiai patiriami šilumos ar šalčio nuostoliai, susiduriama su triukšmo ir oro srauto izoliavimo problemomis, taip pat jos dažnai eksploatuojamos sunkiomis sąlygomis (drėgmė, korozija, šaltis ir kt.). Be to pro duris vyksta įvairūs judėjimo ar transportavimo darbai, kurių metu durys veikiamos mechaniškai (smūgiai, lenkimas, laužimas ir pan.). Todėl labai svarbu tokio tipo patalpose įrengti bet kokioms aplinkos sąlygoms atsparias ir tvirtas, tačiau lengvas ir patikimas duris. Tokias savybes suteikia Glasbord® danga, naudojama visų tipų pramonių durų gamyboje.

UAB „Baltgina“ siūlo didelį vėsinimo, šaldymo ir gamybinių patalpų durų pasirinkimą, su ypač atsparia aplinkos poveikiui bei įlenkimams Glasbord ArmorTuf® danga ir nerūdijančio plieno durų rėmais. Tokio tipo durys ypač tinka vėsinimo (~0°C) bei  šaldymo (-18°C ir žemiau) kamerų, gamybinių patalpų (cechų, virtuvių ir pan.) įrengimui, yra pritaikytos maisto pramonei ir turi tai patvirtinančius sertifikatus.  Taip pat UAB „Baltgina“ turi didelį pasirinkimą senų gamybinių durų atnaujinimui skirtų atsarginių dalių – dangos durų varčios perklijavimui, įvairių spynų, rankenų, lankstų ir kt.

Sienų ir lubų dangos: